Obsługa Osób Niepełnosprawnych


Alternatywny tekst z opisem obrazu.

 

Starostwo Powiatowe w Radomsku wykonuje swoją działalność przy ulicy Leszka Czarnego 22. W obiekcie istnieją bariery architektoniczne (min. brak windy) dlatego wprowadzono szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych w  następującym zakresie:

Wejście na teren urzędu znajduje się od ulicy Leszka Czarnego 22.

Wejście główne wyposażone jest w specjalny podjazd dla osoby niepełnosprawnej umożliwiający samodzielny wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich wraz
z rampą w postaci barierek ułatwiając poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Budynek Urzędu nie jest wyposażony w windę, dlatego na parterze budynku tuż przy wejściu znajduje się Referat ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, który obsługuje i pomaga osobom niepełnosprawnym w załatwieniu różnych spraw. Na parterze budynku znajduje się również stolik i miejsce siedzące, gdzie schodzi pracownik i załatwia sprawę z osoba mająca trudności w poruszaniu się. zakresie wszelkich spraw związanych z pomocą osobom niepełnosprawnych.

Ponadto urząd ma obowiązek zapewnić wsparcie osobom niepełnosprawnym ruchowo oraz poruszających się na wózkach w pokonaniu bariery architektonicznej w postaci schodów dlatego został zakupiony schodołaz, który umożliwia osobom niepełnosprawnym wejście na wyższe piętra urzędu.

Lokalizacja Starostwa posiada parking przed samym budynkiem, na którym wydzielono dwa miejsca postojowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Kolejnym udogodnieniem jest udostępnienie usług na elektronicznej platformie usług administracji publicznej, która daje możliwość załatwiania spraw administracyjnych (np. wnoszenie podań, odwołań, skarg) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów z dnia 29 września 2005 roku w sprawie warunków organizacyjno-technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym (Dz.U. 2010.40.230) w Starostwie Powiatowym w Radomsku została udostępniona elektroniczna skrzynka podawcza: /sradomsko/SkrytkaESP.

 

Informacja wytworzona przez:
Marta Klekowska , w dniu:  08‑05‑2019 14:36:11
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Dariusz Staszczyk
email: admin@radomszczanski.pl tel.:44 6858999 fax: 44 6834335
, w dniu:  08‑05‑2019 14:36:11
Data ostatniej aktualizacji:
08‑05‑2019 14:42:15
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie