Dyżury specjalistyczne


SZANOWNI PAŃSTWO

System nieodpłatnej pomocy to ponad 1500 punktów pomocy prawnej i doradztwa obywatelskiego. Oczekują w nich pozostający do Państwa dyspozycji prawnicy i doradcy obywatelscy dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Mamy jednak świadomość, że część Państwa problemów jest tego rodzaju, że wymaga pomocy osób specjalizujących się w danej dziedzinie.

Od dnia 1 stycznia 2022r wybrane dyżury w niektórych punktach uzyskały określoną specjalizację - w szczególności poprzez wskazanie dziedziny prawa lub innej problematyki albo poprzez wskazanie grupy osób uprawnionych do pomocy. Za pomocą środków porozumiewania się na odległość z pomocy specjalistów mogą korzystać beneficjenci z całego kraju.

Zachęcamy do zapoznania się z tą ofertą i korzystania z niej. Do Państwa dyspozycji pozostaje już ponad 300 dyżurów z 34 dziedzin. W szczególny sposób zachęcamy do skorzystania ze specjalistów z dziedziny pomocy cudzoziemcom, którzy z pewnością okażą się przydatni uchodźcom wojennym z Ukrainy.

W celu umówienia wizyty możesz skorzystać ze strony do zapisów https://np.ms.gov.pl/zapisy

Jeżeli nie możesz skorzystać z porady stacjonarnie – umów się na wizytę zdalną (czyli przy użyciu środków porozumiewania się na odległość takich jak telefon lub komunikator internetowy). Lista wspomnianych dziedzin i punktów została dodana w załączniku.

Aktualną listę dyżurów specjalistycznych na rok 2022 znajdziesz >TUTAJ<

 

Pomoc uchodźcom z Ukrainy

W szczególny sposób przydatne okazać się powinny punkty specjalizujące się w dziedzinie pomocy cudzoziemcom, w których do dyspozycji są specjaliści posługujący się językami obcymi. Niezależnie od tego przygotowana została lista wykonawców z systemu nieodpłatnej pomocy posługujących się językami obcymi. W systemie nieodpłatnej pomocy przybywa również wykonawców, którzy odbyli podstawowe szkolenia w dziedzinie pomocy cudzoziemcom. Ministerstwo zaleca, żeby obcokrajowcy, w tym uchodźcy wojenni z Ukrainy zapisywali się na nieodpłatne porady w pierwszej kolejności do punktów i wykonawców znajdujących się na listach.

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document
Rozmiar:
145KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document
Rozmiar:
123KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Informacja wytworzona przez:
Kamila Kowalska , w dniu:  30‑03‑2022 07:45:21
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Dariusz Staszczyk
email: admin@radomszczanski.pl tel.:44 6858999 fax: 44 6834335
, w dniu:  19‑01‑2022 11:00:21
Data ostatniej aktualizacji:
24‑11‑2022 09:03:22
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie